Twoja przyszłość, twoje decyzje.

Wywołują na Tobie presję. Non stop dyktują co masz zrobić, jak postąpić. Idż tu, idź tam, zrób to, zrób tamto. Nie możesz ich zawieść, nie chcesz. Kochasz ich. Dali Ci życie, musisz im się odwdzięczyć. Doskonale wiesz co musisz zrobić, jak postąpić, ale tam, tak tam, w sercu, czujesz to? Te ciche szmery pragną byś je usłyszał. Chcą byś poszedł za nimi, byś poszedł za głosem serca.


 Bardzo często spotykam się z przypadkami, gdzie rodzice podejmują wszystkie decyzje za swoje dzieci. Nie chodzi mi o to, czy pójdzie na imprezę czy nie, nie o to chodzi. Mam na myśli decyzje typu wybór szkoły, studia, czasami nawet stoją na drodze miłości. Czy to jest fair? Oczywiście, że nie. Większość rodziców postępuje tak, a nie inaczej po prostu z miłości. Co ich moim zdaniem nie usprawiedliwia. 
Jeśli wasi rodzice podejmują za was tego typu decyzje, nie bójcie się powiedzieć im prawdy, jeśli chcecie czegoś innego. To jest Twoje życie. To TY masz je przeżyć, przeżyć tak, abyś był szczęśliwy. 
Twój tata prawnik chce, abyś poszedł w jego ślady? A ty chcesz być aktorem? Powiedz mu to. Jeśli czujesz, że aktorstwo to jest to, co Cię uszczęśliwia, do dzieła!
Twoja mama jest fryzjerką i pragnie, abyś poprowadziła jej biznes? Ty chcesz leczyć ludzi? Powiedz jej to. Nie ma wielu dobrych lekarzy w Polsce, zmień to! ;) 
A tak! Ten chłopak, który ciągle przeklina, zawalił rok szkolny, zdarza mu się palić, pić, ale Ty go kochasz. Kochasz go, bo jest najmilszy na świecie, dla niego to Ty jesteś całym światem. Nigdy nikogo nie uraził. Jest lojalny i uczciwy. Twoi rodzice go nie akceptują? Powiedz im jaki jest w środku, że  Cię uszczęśliwia, że go kochasz. Może spróbują go poznać. Jeśli nie, trudno. Będą musieli się z tym pogodzić.

Masz prawo być szczęśliwy. Twoja przyszłość, twoje decyzje. Nie pozwól, aby ktokolwiek oprócz Ciebie miał na to wpływ. Rób to, co kochasz, bądź z tym, kogo kochasz. Bądź człowiekiem, jakim chcesz być.

Love xx Ulka


3 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą. Powinniśmy rozmawiać o tym czego tak naprawdę chcemy, wtedy będziemy szczęśliwi. Jeśli ktoś jest nam przeciwny starajmy się z tym kimś iść na kompromis.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie jakbyś pisała o moim życiu..:p

  www.justcleo.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam sie z toba, ze nasi rodzice nie moga podejmowac za nas decyzji, przeciez co to za lekarz, ktory nie czuje powolania i leci tylko na pieniadze? malo to juz takich mamy w naszym kraju?
  obserwuje i mam nadzieje na rewanz :) pozdrawiam

  za wszystko się odwdzięczam JUST EMSi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Będzie mi bardzo miło, jeśli zaobserwujesz bloga i zostaniesz na dłużej! ♥

Copyright © 2014 Ulciiakk , Blogger